Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdomoji veikla

2021-2022 m. m. Priešmokyklinio ugdymo grupės „Debesėliai“ planuojama ugdomoji veikla

"TEGUL VAIKŲ VEIDUOSE ŽAIDŽIA ŠYPSENOS"

Gegužės 31 dieną ikimokyklinio skyriaus vaikučiai dalyvavo Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus renginyje "Tegul vaikų veiduose žaidžia šypsenos", skirtame Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

Vaikučiai šoko, pasigamino patys drugelius, dėliojo dėliones, susipažino su manekenu, kurio pagalba mokomąsi prižiūrėti ligonius. Vaikučiams buvo piešiama ant veidų ir jie tapo drugeliais, kačiukais, vorais. Vaidino pasaką "Ropė", sportavo sporto salėje, tikroje mokymuisi skirtoje kasoje skenavo prekes ir pabuvojo pardavėjais. Vaikučiai apdovanoti balionais ir knygelėmis.

Dėkojame BTVMC Vabalninko skyriaus kolektyvui už gražią šventę vaikučiams.

Finalinis "Lietuvos mažųjų žaidynių 2022" festivalis Panevėžyje

Puikiai organizuota šventė mažiesiems olimpiečiams, tėveliams, pedagogams. Didžiausios padėkos nusipelnė jos vedėja ir RIUKKA prezidentė  Audronė Vizbarienė.  Pasveikinti atvyko daugybė garbingų svečių: pirmoji  šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė (LTOK) Daina Gudzinevičiūtė, su vaikais bendravo ir užsiėmimus stebėjo  olimpietės dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė. Šiame etape taškai nebuvo skaičiuojami, vietos neskirstomos. Visos komandos - nugalėtojos parsivežė asmenines dovanas, medalius, taures ir nepakartojamus įspūdžius.

Sveikiname ikimokyklinio skyriaus komandos narius: Emiliją Namikaitę, Arijų Pisarską, Jorį Atkočiūną, Martyną Kudūkį. 

 

Ikimokyklinio- priešmokyklinio ugdymo mokytoja Stanislava Bražionienė

„Lietuvos mažųjų žaidynės 2022“ ikimokykliniame skyriuje

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“- tai ne tik smagi šventė vaikams, bet ir puikus būdas skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą, ugdyti vaikų taisyklingus fizinius gebėjimus bei olimpinių vertybių, tokių kaip džiaugsmas sportuojant, pagalba, draugystė diegimas.

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinis skyrius įsijungė į didžiausią Lietuvos ikimokyklinio ugdymo vaikams skirtą fizinio aktyvumo projektą, kuriame dalyvauja 426 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).   Projektą  globoja  pirmoji  šalies   ponia Diana Nausėdienė.

2022 sausio 21dieną po du pedagogus iš įstaigos buvo pakviesti į konferenciją- mokymus, kuriuos vedė projekto koordinatorė, RIUKKPA  prezidentė  Audronė Vizbarienė. Pedagogai buvo supažindinti su projekto nuostatais, naujausia metodine medžiaga.

Projektas vykdomas  trimis etapais. Pirmojo etapo metu( 2022 02 01- 03 31) vyko  virtualios fizinio ugdymo pamokėlės, kuriose dalyvavo visa įstaigos bendruomenė. Antrojo etapo metu (04 01-04 30) organizuojamas sporto festivalis įstaigoje. Trečiame etape (05 01-06 15)  vyks dešimt finalinių festivalių didžiosiose Lietuvos arenose, kuriose dalyvaus 3 mergaitės ir 3 berniukai bei 2 pedagogai iš įstaigos.

Balandžio 27 d. mūsų įstaigoje daugiau kaip valandą šurmuliavo mažieji sportininkai kartu su tėvelių palaikymo komanda. Iškilmingai renginį atidarė gimnazijos direktorė, suplazdėjo    „Lietuvos mažųjų žaidynių „ vėliava. Mažųjų sportininkų laukė mokytojų paruoštos stotelės su įvairiomis sportinėmis rungtimis. Emocijos liejosi per kraštus ne tik dėl gerai nusiteikusių dalyvių, bet ir dėl nerealių sirgalių. Vaikai buvo apdovanoti diplomais.

                                                     Projekto koordinatorė įstaigoje mokytoja Stanislava Bražionienė

VELYKŲ ŠVENTĖ

Šiais metais Velykų šventė Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokykliniame skyriuje buvo netradicinė. Vaikai visą savaitę grupėse atliko užduotis, susijusias su Velykomis,bandė išsiaiškinti, kokie yra kiaušinių marginimo būdai ir ką jie žino apie Velykas.

Neapsieita ir be grupės aplinkos ruošimo Velykų šventei: Velykų medžio puošimo, viščiukų gaminimo, atvirukų kūrimo ir kt. Vaikai klausėsi pasakojimų apie Velykų papročius, tradicijas, marginimo būdus, dainavo daineles, žaidė velykinius žaidimus – ratelius.

Penktadienį vaikus nudžiugino Velykų Kiškio ir Vienaragio apsilankymas grupėje. Kol vaikai linksmai dūko darželio kieme, Velykų Kiškis ir Vienaragis, atsidėkodamas už aktyvią savaitę, vaikams prie grupės durų paliko po dovanėlę su margučiais ir šventiniu palinkėjimu. Po švenčių vaikai dalinosi Velykų įspūdžiais, grupėse ir lauko aikštelėse rideno margučiu.

"NUO MAŽENS MOKAUSI SAUGOTI GAMTĄ".

Ikimokykliniame ugdymo skyriuje Žemės dienai paminėti vyko projektas "Nuo mažens mokausi saugoti gamtą". 

Augdamas vaikas stebi pasaulį, mokosi iš savo patirties, iš suaugusiųjų, iš bendraamžių. Socialinių sąveikų ir sukauptos patirties dėka vaikas konstruoja asmens žinias ir žinojimą. Lavinant vaikų aplinkosauginį mąstymą svarbu sukurti tinkamą aplinką, parodyti, kaip tausoti gamtą Siekiant ugdyti vaikų aplinkosauginį mąstymą ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai ir darbuotojai išvykome į Vabalninko miesto parką nešini šiukšlių maišeliais. Kiekviena surasta ir surinkta šiukšlė, tai prisidėjimas prie gamtos išsaugojimo. Net ir pats mažiausias vaikas savo veiksmais galėjo prisidėti prie gamtos išsaugojimo, pasimokyti iš bendraamžių ir suaugusių pavyzdžio. Pakeliui atgal į darželį vaikai mokėsi šiukšles rūšiuoti į atitinkamus konteinerius. 

Visą savaitę ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai gilino žinias apie šiukšlių rūšiavimą ir aplinkosaugą pokalbiuose, žiūrėdami edukacinius filmukus, atlikdami darbelius žemės dienai, darbelius iš antrinių žaliavų, sėjo augaliukus, ruošė lysves daržui.

Ačiū tėveliams prisidėjusiems prie daržo lysvių, ikimokyklinio ugdymo skyriaus kieme, įkūrimo.

Mokytoja Rasa Vasiliauskienė

PROJEKTAS "AUGU LIETUVAI STIPRUS IR SVEIKAS"

Kovo 24 d. priešmokyklinukai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte "Augu Lietuvai stiprus ir sveikas", kurį organizavo Biržų  lopšelis- darželis "Ąžuoliukas".

AŠKIŲ TURNYRAS  "MES MOKAME ŽAISTI ŠAŠKĖMIS

Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kovo 10 d.  dalyvavo Respublikiniame švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų šaškių turnyre "Mes mokame žaisti šaškėmis", skirtame Lietuvos valstybingumui. Turnyrą organizavo Biržų r. lopšelis -darželis "Drugelis".

Nugalėtojais pripažinti  MIGLĖ SRIUBIKAITĖ ir ARAS AUKŠTIKALNIS. 

 

SAUGI IR IŠRADINGA TRADICINĖ KAZIUKO PARODA „MAŽIEJI AMATININKAI“ DARŽELYJE

Kovo 4 dieną saugiai, atskirai grupėse, vyko tradicinė Kaziuko mugė Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje. Jau iš pat ryto vaikučiai pasinėrė į mugės šurmulį. Klijavo, karpė, dažė, spalvino, siuvo, vėrė. Kiekvienoje grupėje prekeivių stalai mirgėjo nuo darbelių gausos. Kiekvienas galėjo derėtis, pokštauti, pirkti ir už dyka gauti. Ši šventė – tai puikus liaudies tradicijų puoselėjimas bei gražaus vaikučių, tėvelių ir visų darželio darbuotojų bendravimo ir bendradarbiavimo pavyzdys.

VAIKAI IŠVARĖ ŽIEMĄ IŠ KIEMO

Kovo 1-ają dieną darželio vaikai išvarė žiemą iš kiemo. Dalyvavo visos darželio grupės. Pagrindinė renginio užduotis išvaryti žiemą iš kiemo, kad ateitų gražus pavasaris. Vaikai dainavo Užgavėnių daineles, pažaidė keletą žaidimų, stebėjo ,,Kanapinio ir Lašininio" kovą. Renginio pabaigoje buvo sudeginta Morė. Ši šventė vaikams paliko didelį įspūdį, kad galėjo pasipuošti savo gamintomis kaukėmis, persirengti įvairiais personažais Užgavėnių tematika. Po renginio vaikai savo grupėse skanavo blynus.

Mokytoja Daiva Grubinskienė

IŠVYKA „GLOBOKIME ŽVĖRELIUS IR PAUKŠTELIUS ŽIEMĄ“

Darželį lankantys visi vaikai dalyvavo išvykoje, pagal projektą ,,Globokime žvėrelius ir paukštelius žiemą“. Vyko į  ūkininko Audriaus Stačkūno ūkį, aplankyti jo auginamų ,,danielių". Išvykai vaikai pasiruošė iš anksto atsinešę įvairių daržovių tinkančių globotinių maitinimui. Ūkininko augintiniai auginami  aptvare, todėl vaikams buvo saugu juos maitinti, pamatyti ir džiaugtis. Ši trumpa išvyka vaikams sukėlė daug  emocijų, einant aplink augintinių aptvarą laikas buvo praleistas aktyviai gamtoje, buvo iš arti susipažinta su nematytais gyvūnais.

DARŽELIO KALĖDOS

Kalėdų šventės labiausiai laukia vaikai. Gruodžio 20d. Vabalninko Kultūros namų salė klegėjo nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo! Juos aplankė ,,Raganiukės" teatro artistai, kurie nustebino gražiais kostiumais, dekoracijomis bei vaidyba. Vaikai spindinčiomis akimis stebėjo spektaklį ,,Raudonkepurė pusnyse". Spektaklio artistai rodė programą ir pakvietė vaidinti vaikus iš salės žiūrovų. Vaidinti ant scenos  darželio vaikams labai patiko ir susirinkusiems svečiams parodė be galo gražų ir išskirtinį pasirodymą. Po spektaklio  vaikai sulaukė iš toli ateinančio didžiausio  džiaugsmo - Kalėdų Senelio su dideliu maišu pilnu dovanų. Senelis kvietė didelius ir mažus vaikučius atsiimti dovanėlių. Vaikai Kalėdų Senelį pradžiugino įvairiais eilėraščiais. Juos drąsiai, išraiškingai ir noriai deklamavo.  Buvo sukurta tikra Kalėdinė dvasia, pilna juoko, džiaugsmo, šypsenų, bei nepakartojamų akimirkų.

KŪRYBINĖS RAIŠKOS IR ATRADIMŲ SAVAITĖ IKIMOKYKLINIAME SKYRIUJE

Jau nuo pat pirmos savaitės dienos visų grupių vaikai (pelėdžiukai, ežiukai ir debesėliai) kibo į darbus. 
Prieš mokyklinės grupės vaikai su mokytojos pagalba sugalvojo pasistatyti namus-matavo namo aukštį, skaičiavo kiek vaikų juose galės gyventi, žaisti, ilsėtis. Ši veikla skatina vaikų bendruomeniškumą, lavina pažintinius gebėjimus.  Ant rankos užvyniojo lipnią juostą ir dėjo gėlių žiedus, lapelius, lavino kūrybiškumą, gamtos pažinimą. Į vienkartines lėkštes sudėliojo ,,sveikatos asorti"- vaikai rinko, pjaustė pienių žiedus, lapus, aiškinosi sveikatai naudingas jų savybes. 
Neatsiliko ir ežiukai su pelėdžiukais. Apvyniotus lankus maistine plėvele margino guašu. Džiaugėsi, kaip gražiai jiems pavyko. Lavino savo vaizduotę bei sugebėjimą išreikšti save.
Pelėdžiukai smėlio dėžėje pasistatė smėlio pilį (žiedai, pagaliukai, gamtinė medžiaga). Grupėje pūtė spalvotus burbulus, juos dėjo ant popieriaus lapų ir stebėjo gautą rezultatą.
Darželio teritorija buvo išpuošta vaikų kūrybos darbais, kurie džiugino visus.

SPORTO ŠVENTĖ "DVIRATUKĄ AŠ  TURIU" IKIMOKYKLINIAME SKYRIUJE

Dauguma vaikų namuose turi dviračius, paspirtukus ar kitas judėjimo priemones. Gegužės 7 dieną Vabalninko ikimokykliniame skyriuje vyko sporto šventė "Dviratuką aš turiu". Saulėtą rytą vaikai į darželį atsivežė savo dviratuką ar paspirtuką ir susirinko kieme į dviratukų šventę. Šventės pradžioje ugdytiniai kartu su mokytojomis atliko sportinę mankštą. Linksmai pasimankštinę, pažymėtose vietose vaikai išrikiavo dviračius, paspirtukus, išklausė mokytojos patarimų apie eismo taisykles, kelio ženklus. Visų 3 grupių ( "Debesėlių", "Pelėdžiukų", ir  "Ežiukų" ) vaikai važiavo pažymėtose trasose, laikydamiesi eismo saugumo taisyklių, rungėsi greičio, ištvermės, estafečių rungtyse. Visas darželio kiemas buvo pilnas spalvingų paspirtukų, įvairių rūšių dviračių, vaikų klegesio. Po šventės visi vaikai buvo apdovanoti 1-osios vietos nugalėtojų medaliais. 

  

   

MAMYČIŲ DIENA IKIMOKYKLINIAME SKYRIUJE

Gegužės mėnuo pražysta nepaprastai gražia švente - Motinos diena. Vaikučiai iš visos širdies sveikina savo mamytes: gražiais žodeliais, savo rankų darbeliais, eilėraštukais. Ši gerumo banga balandžio 30 dieną nuvilnijo ikimokykliniame skyriuje.

Priešmokyklinės grupės vaikai savo mamytėms ruošė staigmenas: "rašė laiškus" ir dėjo į pačių rankomis puoštus vokus, juos užklijavo, kūrė paveikslus, ruošė sveikinimo atvirukus mamytėms. Išmoko R. Skučaitės eilėraštį "Mamytė mylima". Galvojo pačių švelniausių, maloniausių vardų: ji motina, motinėlė, motulė, mamaitė, mamyčiukas, mama, mamytė... Mat ji pamaitina, užjaučia, priglaudžia. Ne veltui veltui sakoma: "Motinos meilė beribė", "Mama artimiausias žmogus pasaulyje". Vaikai suruošė parodėlę "Mamos skarelė". Įvairiaspalvės skarelės papuoštos kutais iš siūlų, liniuotės pagalba buvo kuriami raštai.

'Ežiukų" grupės vaikai mamytėms skirtą rytmetį paminėjo klausydami dainelių apie mamą, šoko joms, skyrė gražius žodelius, šypsenas. Savo meilę mamai perteikė į darbelį: aplikavo skarelę, puošė gėlėmis puodelį.

Mama - tokia ypatinga! Mama - brangiausia, gražiausia! 'Pelėdžiukų' grupės vaikučiai su meile paruošė sveikinimo atvirukus ir puošė gėlėmis skareles mamytėms.

 

       

Mokytoja Rasa Vasiliauskienė