Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdomoji veikla

KŪRYBINĖS RAIŠKOS IR ATRADIMŲ SAVAITĖ IKIMOKYKLINIAME SKYRIUJE

Jau nuo pat pirmos savaitės dienos visų grupių vaikai (pelėdžiukai, ežiukai ir debesėliai) kibo į darbus.
Prieš mokyklinės grupės vaikai su mokytojos pagalba sugalvojo pasistatyti namus-matavo namo aukštį, skaičiavo kiek vaikų juose galės gyventi, žaisti, ilsėtis. Ši veikla skatina vaikų bendruomeniškumą, lavina pažintinius gebėjimus.  Ant rankos užvyniojo lipnią juostą ir dėjo gėlių žiedus, lapelius, lavino kūrybiškumą, gamtos pažinimą. Į vienkartines lėkštes sudėliojo ,,sveikatos asorti"- vaikai rinko, pjaustė pienių žiedus, lapus, aiškinosi sveikatai naudingas jų savybes.
Neatsiliko ir ežiukai su pelėdžiukais. Apvyniotus lankus maistine plėvele margino guašu. Džiaugėsi, kaip gražiai jiems pavyko. Lavino savo vaizduotę bei sugebėjimą išreikšti save.
Pelėdžiukai smėlio dėžėje pasistatė smėlio pilį (žiedai, pagaliukai, gamtinė medžiaga). Grupėje pūtė spalvotus burbulus, juos dėjo ant popieriaus lapų ir stebėjo gautą rezultatą.
Darželio teritorija buvo išpuošta vaikų kūrybos darbais, kurie džiugino visus.

SPORTO ŠVENTĖ "DVIRATUKĄ AŠ  TURIU" IKIMOKYKLINIAME SKYRIUJE

Dauguma vaikų namuose turi dviračius, paspirtukus ar kitas judėjimo priemones. Gegužės 7 dieną Vabalninko ikimokykliniame skyriuje vyko sporto šventė "Dviratuką aš turiu". Saulėtą rytą vaikai į darželį atsivežė savo dviratuką ar paspirtuką ir susirinko kieme į dviratukų šventę. Šventės pradžioje ugdytiniai kartu su mokytojomis atliko sportinę mankštą. Linksmai pasimankštinę, pažymėtose vietose vaikai išrikiavo dviračius, paspirtukus, išklausė mokytojos patarimų apie eismo taisykles, kelio ženklus. Visų 3 grupių ( "Debesėlių", "Pelėdžiukų", ir  "Ežiukų" ) vaikai važiavo pažymėtose trasose, laikydamiesi eismo saugumo taisyklių, rungėsi greičio, ištvermės, estafečių rungtyse. Visas darželio kiemas buvo pilnas spalvingų paspirtukų, įvairių rūšių dviračių, vaikų klegesio. Po šventės visi vaikai buvo apdovanoti 1-osios vietos nugalėtojų medaliais.

MAMYČIŲ DIENA IKIMOKYKLINIAME SKYRIUJE

Gegužės mėnuo pražysta nepaprastai gražia švente - Motinos diena. Vaikučiai iš visos širdies sveikina savo mamytes: gražiais žodeliais, savo rankų darbeliais, eilėraštukais. Ši gerumo banga balandžio 30 dieną nuvilnijo ikimokykliniame skyriuje.

Priešmokyklinės grupės vaikai savo mamytėms ruošė staigmenas: "rašė laiškus" ir dėjo į pačių rankomis puoštus vokus, juos užklijavo, kūrė paveikslus, ruošė sveikinimo atvirukus mamytėms. Išmoko R. Skučaitės eilėraštį "Mamytė mylima". Galvojo pačių švelniausių, maloniausių vardų: ji motina, motinėlė, motulė, mamaitė, mamyčiukas, mama, mamytė... Mat ji pamaitina, užjaučia, priglaudžia. Ne veltui veltui sakoma: "Motinos meilė beribė", "Mama artimiausias žmogus pasaulyje". Vaikai suruošė parodėlę "Mamos skarelė". Įvairiaspalvės skarelės papuoštos kutais iš siūlų, liniuotės pagalba buvo kuriami raštai.

'Ežiukų" grupės vaikai mamytėms skirtą rytmetį paminėjo klausydami dainelių apie mamą, šoko joms, skyrė gražius žodelius, šypsenas. Savo meilę mamai perteikė į darbelį: aplikavo skarelę, puošė gėlėmis puodelį.

Mama - tokia ypatinga! Mama - brangiausia, gražiausia! 'Pelėdžiukų' grupės vaikučiai su meile paruošė sveikinimo atvirukus ir puošė gėlėmis skareles mamytėms.

Mokytoja Rasa Vasiliauskienė