EDUKACINĖ PROGRAMA „MUZIKOS GARSŲ KARALYSTĖJE“

MUZIKOS GARSŲ KARALYSTĖJE

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos 4 kl. mokiniai su mokytoja Sigita Vinciūniene dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos edukacinėje programoje „Muzikos garsų karalystėje“. Jos metu mokiniai  atliko įsidainavimo pratimus, dainavo lietuvių liaudies dainą. Vyko pažintis su muzikos instrumentais, kuriuos mokytojai ne tik pristatė, bet jais atliko kūrinius. Mokiniai turėjo galimybę patys pagroti instrumentais.

IŠVYKA Į BTVMC VABALNINKO SKYRIŲ

Balandžio 12 d. gimnazijos 8 ir Ig moksleiviai dalyvavo  renginyje „Atvirų durų diena“ Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje. Susitikime profesijų mokytojai bei keli mokiniai sukūrė įdomias ir įtraukias veiklas susipažinti su profesijomis, mokymosi priemonėmis bei erdvėmis, kuriose daugelį veiklų patys gimnazijos moksleiviai ir išbandė.

PARODOJE „KARJERA & STUDIJOS LIETUVOJE 2024“

Kovo 29 d. gimnazijos I - IV g klasių mokinių grupė lankėsi „Karjera & Studijos Lietuvoje 2024“ parodoje LITEXPO.  Mokiniai išgirdo aktualią informaciją stojantiesiems apie 2024 ir 2025 metų priėmimo tvarką bei reikalavimus. Gimnazistai domėjosi ne tik  apie studijas, bet ir apie socialinius tinklus, draugystę su „ChatGPT“, išgirdo ekspertų įžvalgas apie studijas ir išbandė interaktyvias veiklas. Buvo puiki galimybė gauti visą reikalingą informaciją apie Lietuvos universitetus, aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas.

KU koordinatorė Ilona Pavilionienė

EDUKACIJA APIE MEDŲ IR BITES

Pavasaris, bunda gamta ir viskas kas gyva. Jau galima sutikti ir bičių, kurių vaikai bijo, tikėdami, kad jos puola kaip uodai. Tačiau taip nėra. Bičių gyvenimas labai įdomus, todėl vaikams tikrai yra ką sužinoti apie bites ir jų produktus.

Balandžio 8 dieną Ikimokyklinio  ugdymo skyriaus salėje, visoms grupėms kartu, vyko edukacinė programa Apie medų ir bites. Edukaciją vykdė MB Mažųjų ugdymas.

Vaikučiai sužinojo, kur bitutės gyvena, kaip jos renka nektarą ir kaip iš jo atsiranda medus. Žvelgė pro bitės akinius. Sužinojo, kokie dar yra bičių produktai. Gamino tikro vaško žvakutes. Susipažino su bitininko apranga ir įrankiais. Sužinojo, kodėl bitutės gelia. Atlikę visas užduotis gavo dovanų medaus, kurį nešėsi skanauti į namus.

ATEITININKŲ BEKELĖS ŽYGIS

2023 m. rugpjūčio  30 d.  dieną vyko kasmetinis Panevėžio krašto ateitininkų kuopų globėjų susitikimas su Ateitininkų federacijos valdyba ir Panevėžio krašto ateitininkų 22 km bekelės žygis 5 - IV gimnazijų klasių ateitininkams, ateitininkų bičiuliams. Žygio organizatoriai - Lietuvos Ateitininkų federacijos Moksleivių ateitininkų vadovai.

Vabalninko Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko kuopą žygyje  atstovavo Rokas, Gražvydas, Miglė, Aleksandras, Titas, Tautvydas, Aidas, Augustas.

Po Šv. Mišių Panevėžio Petro ir Povilo bažnyčioje, žygis prasidėjo nuo Nevėžio upės valymo įrenginių. Reikėjo įveikti net 5 žygio etapus: 1) pasiekti Nevėžininkų dvaro koplyčią, 2) upės krantais pasiekti Daugiakamienę pušį, 3) kalvotu mišku ir laukais pasiekti Murmulių atodangą, 4) rasti ir pereiti kabantį Beždžionių tiltą per Nevėžį, senkant jėgoms užlipti į Vadaktėlių Šv. Nepomuko bažnyčios kalną, 5) pasiekti Ustronės Knygnešių muziejų, kuriame laukė laužas su dešrelėmis ir užkandžiais. Džiugu, kad žygio dalyviai įveikė visus etapus, sustiprino kūną ir dvasinę ištvermę.