1,2 proc

KREIPIAMĖS Į MOKINIŲ TĖVELIUS, ESAMUS IR BUVUSIUS MOKYKLOS BENDRUOMENĖS NARIUS, MOKINIUS, GYVENTOJUS, KURIE NORĖTŲ 1,2% DYDŽIO PAJAMŲ MOKESČIO PARAMĄ SKIRTI MŪSŲ GIMNAZIJAI

Pagal Lietuvos Respublikos Labdaros ir paramos įstatymą kiekvienas Lietuvos pilietis gali teikti paramą pasirinktai organizacijai, jai skirdamas iki 1,2% valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio dalį.

Maloniai kviečiame iki 2021 m. gegužės 3 d. (imtinai) savo paramą skirti Biržų r. Balio Sruogos gimnazijai (kodas 290547170). Tai būtų didelė parama, kurią galėtume panaudoti mokymosi bazės atnaujinimui bei mokinių mokymosi sąlygų gerinimui.

Skirti 1,2 % GPM paramą lengviausiai galite elektroniniu būdu per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS), informaciją rasite https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Kadangi pajamų mokesčio dalis skiriama nuo asmens per mokestinį laikotarpį sumokėto ar nuo jo pajamų išskaičiuoto pajamų mokesčio, teikdamas paramą tokiu būdu Jūs materialinių išlaidų nepatirsite. Paramos skyrimas   neturės jokios įtakos nei Jūsų darbo užmokesčiui nei mokamiems mokesčiams.

Jei anksčiau pateiktuose prašymuose iš karto nurodėte norintys paramą skirti keliems metams, pateiktų prašymų tikslinti nereikia. Norint pasižiūrėti, ar prašymas dar galioja, reikia rinktis: Pateikti dokumentai – FR0512 – Dokumento duomenys . E5 laukelyje matosi mokestinis laikotarpis. Jei jame nurodyta 2020 metai, tai naujo prašymo pildyti nereikia.

Žingsniai, kaip užpildyti ir pateikti  naują prašymą (FR0512 formą):

1. Prisijunkite prie  EDS Jums patogiu būdu. Prisijungti galima per išorines sistemas (tarkime, e. bankininkystę), su e. parašu ar per VMI (https://deklaravimas.vmi.lt).
  2. Įrankių juostoje viršuje spauskite Deklaravimas: tada kairiajame meniu šonelyje pasirinkite Pildyti formą.
  3. Tarp Dažniausiai pildomos formų pasirinkite Prašymas skirti paramą.
  4. Rinkitės naujausią formą FR0512 ir spauskite mygtuką su gaubliu Pildyti formą tiesiogiai portale (mėlynas gaublys).
  5. Atidarytoje formoje didžiosiomis raidėmis užpildykite šiuos laukelius:

1 Asmens kodas  3V Vardas 3P Pavardė 5 Mokestinis laikotarpis: pasirinkite 2020 m. 6S Mokesčio dalį skiriu paramos gavėjams: pažymėkite  E1 Gavėjo tipas: pažymėkite 2- Paramos gavėjas E2 Gavėjo identifikacinis numeris (kodas): įrašykite VJG kodą:  290547170E3 Mokesčio dalies paskirtis: neprivaloma pildyti E4 Mokesčio dalies dydis (procentais): įrašykite 1,2 arba Jūsų pasirinktą dydį E5 Mokesčio dalį skiriu iki mokestinio laikotarpio: pasirinkite iki kurių mokestinių metų norite skirti paramą (ilgiausiai – iki 2024 m.)

1. Viršutiniame meniu paspauskite Klaidų taisymas ir pasitikrinkite, ar užpildyti visi būtini langeliai.
  2. Ir pabaigai - viršutiniame meniu dešinėje paspauskite Pateikti deklaraciją arba Pasirašyti el. parašu ir pateikti.

Instrukcija, kaip užpildyti deklaraciją, rasite ir VMI puslapyje

Primename, kad paramos formos teikiamos šiemet iki gegužės 3 d. imtinai.