Projektas „Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka Lietuvos mokykloms“.

PROJEKTO "SKAITMENINĖ ĮVAIROVĖS LITERATŪROS BIBLIOTEKA LIETUVOS MOKYKLOMS" RENGINYS

Vabalninko Balio Sruogos gimnazija buvo atrinkta prisijungti prie pirmųjų mokyklų, kurios turės galimybę naudoti skaitmeninę įvairovės literatūros biblioteką!

Dalyvauju projekte,, Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka Lietuvos mokykloms“ .Puikiai paruoštos ekspertų metodikos pamokoms .Pasinaudojau rekomenduojamais įrankiais nagrinėjant A .Maršalo ,,Aš moku šokinėti per balas‘‘ 6kl .Planas buvo doriniam ugdymui ,bet tiko pamokai. Mokiniai rašė argumentuotai pagal citatą ,,Jei nori būti šio to vertas, reikia išmokti priimti smūgius“.

Sutinku su metodo, ,Pasivaikščiojimas galerijoje‘ ‘gairėmis .Mokiniai tyrinėjo skirtingus tekstus, vyko apibendrinimas ,o vėliau pristatė atsakymus į konkrečius klausimus.

Pasinaudojau rašinio vertinimo lentele.

Dėkoju Aliui Avcininkui už įtaigų medžiagos išdėstymą ir parengtus pagalbukus vyresniųjų klasių mokiniams.

Pagarbiai ,mokytoja  Julija Greviškienė.

Su I g klasės mokiniais per pilietiškumo pagrindų pamoką atlikome pratimą " Kelionė traukiniu", kurio metu dirbdami grupelėmis ir individualiai  išsiaiškinome stereotipus, išankstinius nusistatymus ir toleranciją skirtingų žmonių tipams. Reflektavimui panaudojau 4F modelį. Nuo žaidimo lygio perėjome iki panašių dalykų, vykstančių realiame gyvenime. Mokiniai drąsiai  ir argumentuotai reiškė savo pažiūras, net atsakinėdami provokuojančio tipo klausimus. Mokiniams pamoka patiko.

Istorijos vyresnioji mokytoja Audronė Štirvydienė

Daugiau apie projektą:

2020 m. švietimo ir kultūros srityse veikianti nevyriausybinė organizacija „Mokyklų tobulinimo centras“ pradėjo įgyvendinti nacionalinį projektą „Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka Lietuvos mokykloms“.
Projekto tikslas - skatinti skaitymo kultūrą mokykloje, prisidėti prie žmogaus teisių edukacijos formaliajame švietime, o svarbiausia – padėti jauniesiems pasaulio tyrinėtojams rasti atsakymus į sudėtingus klausimus, pažinti ir suprasti pasaulio įvairovę.
Projekto strategija – sukurti visoms Lietuvos mokykloms prieinamą internetinę biblioteką, kurioje bus talpinamos įvairių žanrų knygos (ar jų ištraukos) vaikams ir paaugliams, be kitų temų paliečiančios įvairovės ir žmogaus teisių klausimus.
Kiekvienai knygai bus kuriamos mokymo medžiagos, kurias mokytojai galės naudoti dėstydami įvairius mokymo dalykus – literatūrą, istoriją, etiką.