EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „MANO MIESTO ATRADIMAI“.

Saulėtą gegužės 21 dieną Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos penki 2-os klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Mano miesto atradimai“. Renginys vyko Biržų A. Dauguviečio parke, kurį organizavo ir vedė Biržų švietimo pagalbos tarnybos logopedė V. Baranauskienė ir Kaštonų pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė D. Brazdžionienė.

Užsiėmimo metu vaikai praplėtė ir pagilino žinias apie gamtą. Jie klausėsi gyvūnų ir gamtos reiškinių skleidžiamų garsų, parke ieškojo gamtinės medžiagos, dėliojo ornamentą „Saulutė“. Estafetėse ir virvės traukime išbandė savo stiprumą, greitumą, miklumą ir azartiškumą.

Po užsiėmimo visi draugiškai vaišinosi saldžiomis vaišėmis. Dalyviams buvo įteiktos atsiminimų dovanėlės ir padėkos. Laisvą laiką aktyviai leido ant žaidimų aikštelėje įrengtų karuselių, sūpynių, čiuožyklų ir karstyklių. Visi patyrė daug teigiamų ir įsimintinų emocijų.

Specialioji pedagogė, logopedė Ramunė Binkevičienė

EDUKACIJA ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUJE

Gegužės 17d. II g klasės mokiniai vyko į ilgai lauktą edukacinį užsiėmimą Lietuvos etnokosmologijos muziejuje organizuojamoje programoje „ Naktinis žvaigždžių stebėjimas“ Kulionių kaime Molėtų rajone.

Molėtų Astronomijos observatorija priklauso VU Teorinės fizikos ir astronomijos institutui. Joje astronominius stebėjimus gali atlikti visi pageidaujantys Lietuvos astronomai, aukštųjų mokyklų studentai doktorantai, bei kolegos iš užsienio mokslo centrų. Observatoriją kasmet aplanko šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su dangaus pažinimo raida, Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis.

Kelionė buvo kelis kartus atidėta, nes dangaus kūnams tirti reikia giedro oro ir labai tamsaus dangaus.

Ir štai pagaliau svajonės išsipildė – atvykome į Molėtų observatoriją.

Mokiniai galėjo stebėti žvaigždes, jų spiečius, tą naktį ryškiai švietusį Mėnulį. Dauguma pasidarė Mėnulio nuotraukas telefonais, stebėjosi, kad Visata nors ir  tokia tolima, tampa artima naudojantis žmogaus sukurtais  prietaisais.

Po žvaigždžių stebėjimo vyko integruota lietuvių ir anglų kalbų, fizikos bei geografijos pamoka.

Liko neišdildomi įspūdžiai  ir noras pamatyti bei sužinoti kuo daugiau ne tik apie mūsų planetoje Žemėje, bet ir tolimose galaktikose egzistuojančius  įdomius reiškinius.

DIDYSIS 10 JUBILIEJINIS ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS PANEVĖŽYJE

Gegužės 18 dieną į Panevėžio lengvosios atletikos maniežą susirinko būrys sportiškai ir linksmai nusiteikusių vaikų, juos ugdančių pedagogų ir komandas palaikančių tėvelių.

Panevėžyje susitiko 40 ikimokyklinio įstaigų komandų (t. y. 240 mažųjų sportininkų) ir 80 pedagogų. Festivalio metu vaikai išbandė 10 smagių užduočių, atskleidžiančių kelių sporto šakų ypatumus, ir parodė projekto metu įgytus fizinius gebėjimus. Šiemet vyksta 10-osios jubiliejinės mažųjų žaidynės, tad simboliškai festivaliuose projekto dalyviai ne tik sportavo, bet ir šventė aktyvios bendruomenės gimtadienį.

Į LTMŽ gimtadienio šventę pasveikinti vaikų ir palinkėti jiems sėkmės sportuojant, atvyko Panevėžio „Lietkabelio” krepšininkas Gabrielius Maldūnas.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Parengė Neringa Baltrėnė

ANTROKŲ IŠVYKA Į ŪKĮ

Antros klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka tema ,, Ar sunku būti ūkininku?“ vyko netradicinėje erdvėje – P. Aukštikalnio ūkyje Lamokėlių kaime. Ten gyvena ir ūkininkauja antroko Liutauro seneliai. Liutauras  klasės draugus supažindino su įvairia žemės ūkio technika bei padargais. Apžiūrėję traktorius ir kombainus, nuėjome į karvučių fermą. O ten jų apie 200 . Matėme kaip karvutės melžiamos. Vaikams ypač patiko mažieji veršiukai, kieme besiganantis arkliukas. Ūkio šeimininkė visus pavaišino pieniškais ledais. Antrokams ūkyje labai patiko, o Danielius ir Povilas sakė, kad kai užaugs, irgi bus ūkininkai.

DRAKONIUKO TEATRAS

Gegužės 14 dieną Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokykliniame ugdymo  skyrių atvyko Drakoniuko teatras, kuris parodė muzikinį spektaklį vaikams ,,Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį". Mažuosius žiūrovus smagiai supažindino su įvairiomis pasaulio šalimis, jų tradicijomis ir papročiais. Aklas Kurmis Zigmas ilgai klajojęs po pasaulį suprato, kad visur gerai, bet namuose geriausia. Spektaklio siužetas ugdo patriotiškumą, bei atskleidžia, kad iliuzijų vaikymasis gali atnešti nusivylimą, pamoko, kad reikia vertinti tai ką turime.

Viso spektaklio metu vaikai buvo sužavėti  veikėjais, jų patirtais nuotykiais. Aktoriai skyrė didelį dėmesį mažiesiems žiūrovams, kurie liko labai sužavėti ir  sudominti pasaulio įvairenybėmis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Daiva Grubinskienė