PAŽINTINIS VIZITAS Į KAIMIŠKIO MEDELYNĄ

Rugsėjo 13 d. aštuntos klasės mokiniai ir  gamtininkų būrelio „ Starkus“ nariai aplankė Valstybinių miškų urėdijos Kaimiškio medelyną.

Gamtotvarkos specialistas Jonas Gaidelionis papasakojo ir parodė, kaip yra auginami miško sodinukai. Mokiniai sužinojo, kad per metus medelyne išauginama apie 15 mln. miško sodmenų. Jie auginami didžiuliuose šiltnamiuose naudojant šiuolaikines technologijas. Mokiniai apžiūrėjo automatizuotą liniją, kuri medžių sėklas sėja į konteinerius, išvydo, kaip naudojant automatines laistymo sistemas laistomi jau išdygę medeliai. Taip pat pamatė medelių vaškavimo liniją, apsaugančia sodinukus nuo kenkėjų. Jiems buvo įdomu pamatyti „Gilių SPA“, kuri leidžia išlaikyti daigias giles net dvejus metus. Mokiniai apžiūrėjo techniką, kuri naudojama prižiūrint sodmenis. Jie nustebo sužinoję, kad didžiuliame medelyne dirba tik keliolika darbuotojų.

 Išvyka buvo organizuota bendradarbiaujant su Panevėžio regioninio karjeros centro profesinio veiklinimo ir partnerysčių koordinatore Tatjana Paškevičiene.