EDUKACIJA ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUJE

Gegužės 17d. II g klasės mokiniai vyko į ilgai lauktą edukacinį užsiėmimą Lietuvos etnokosmologijos muziejuje organizuojamoje programoje „ Naktinis žvaigždžių stebėjimas“ Kulionių kaime Molėtų rajone.

Molėtų Astronomijos observatorija priklauso VU Teorinės fizikos ir astronomijos institutui. Joje astronominius stebėjimus gali atlikti visi pageidaujantys Lietuvos astronomai, aukštųjų mokyklų studentai doktorantai, bei kolegos iš užsienio mokslo centrų. Observatoriją kasmet aplanko šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su dangaus pažinimo raida, Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis.

Kelionė buvo kelis kartus atidėta, nes dangaus kūnams tirti reikia giedro oro ir labai tamsaus dangaus.

Ir štai pagaliau svajonės išsipildė – atvykome į Molėtų observatoriją.

Mokiniai galėjo stebėti žvaigždes, jų spiečius, tą naktį ryškiai švietusį Mėnulį. Dauguma pasidarė Mėnulio nuotraukas telefonais, stebėjosi, kad Visata nors ir  tokia tolima, tampa artima naudojantis žmogaus sukurtais  prietaisais.

Po žvaigždžių stebėjimo vyko integruota lietuvių ir anglų kalbų, fizikos bei geografijos pamoka.

Liko neišdildomi įspūdžiai  ir noras pamatyti bei sužinoti kuo daugiau ne tik apie mūsų planetoje Žemėje, bet ir tolimose galaktikose egzistuojančius  įdomius reiškinius.