Folklorinių šokių varžytuvės ,,PATREPSYNĖ 2023"

2023 m. gegužės 13 d.  trys šaunios šokėjų poros  3 kl. Gabija Grybytė ir Kevinas Sriubikė, 4 kl. Urtė Skvireckaitė ir Aironas Baltrėnas,  5 kl. Karina Namikaitė  ir Matas Labakojis  dalyvavo Šiauliuose rengiamose respublikinėse folklorinių šokių varžytuvėse ,,PATREPSYNĖ 2023". Visos poros šoko finaliniuose penketukuose. Varžytis teko su folkloro šokių šokėjais, kurių patirtis yra žymiai didesnė už mūsų šokėjų patirtį, kurie tradicinius šokius mokėsi tik per šokio pamoką.

Šešioliktą kartą organizuojamame renginyje moksleiviai energingai ir su jaunatvišku užsidegimu šėlo šokdami folklorinius šokius. Šiemet šokėjai varžėsi dviejose kategorijose: pradedančiųjų ir pažengusiųjų. Pradedančiųjų kategorijoje šoko daugiausiai – net 70 porų, kurios savo gebėjimus demonstravo pagal Lietuvos nacionalinio kultūros centro atrinktus šokius „Antanas“, „Latrišas“, „Sakė mane šiokią“ ir „Žemaitikė“. Šokėjai buvo vertinami už šokio techniką, muzikalumą, išraiškingumą, natūralumą ir savitumą. Renginys neprailgo, šokėjai pademonstravo savo  pasirengimą, ištvermę bei užkrečiantį linksmumą.

Mokytoja S. Vinciūnienė