TIRIAMASIS DARBAS „CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ KELIONĖ LĄSTELĖJE“

TIRIAMASIS DARBAS „CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ KELIONĖ LĄSTELĖJE“

Lapkričio 23 d. II g mokiniai Panevėžio STEAM centre dalyvavo edukacinėje pamokoje ir atliko tiriamąjį darbą „Cheminių medžiagų kelionė ląstelėje“.

Viena svarbiausių gyvųjų organizmų savybių yra ląstelės viduje palaikyti pastovią medžiagų koncentraciją. Cheminės medžiagos į ląstelę ir iš jos juda pro pusiau laidžią membraną, kitos yra pernešamos specialiųjų baltymų.

 Kokios cheminės medžiagos gali keliauti pro pusiau laidžią membraną? Kokie procesai vyksta  šių medžiagų judėjimo metu? Ar turi įtakos medžiagų judėjimui ląstelėje jų molekulių dydis ir aplinkos temperatūra?

Į šiuos ir kitus klausimus mokiniai atsakė iš dializės žarnos pagaminę sandarų maišelį bei  ištyrę jo laidumą įvairioms medžiagoms. Spalvinės reakcijos padėjo nustatyti medžiagų judėjimo kryptį, o maišelio masės pokyčio stebėjimai pagilino žinias apie difuzijos ir kosmoso procesus, jų vyksmo priežastis. Spalvotų dažų kelionė želatina padėjo geriau suprasti medžiagų judėjimo ypatumus ląstelės citoplazmoje.

IŠVYKA PAGAL KULTŪROS PASO PROGRAMĄ

IŠVYKA PAGAL KULTŪROS PASO PROGRAMĄ

Lapkričio 24 d. pasinaudodami kultūros paso programa trečios ir ketvirtos klasės pradinukai apsilankė Panevėžio kraštotyros muziejuje. Dalyvavo edukacinėse programose „Žvakių magija“ ir „Kai karaliai gyveno“ . Išvyka mokiniams patiko. Trečiokai savo rankomis išliejo žvakutes senoviniu būdu. Ketvirtokai programos metu persikėlė į Karaliaus Mindaugo laikus susipažino su aplinka, kurioje gyveno karaliai. Grįžo su dovanomis, pasipuošę karūnomis ir  pilni įspūdžių.

ANGELO SPARNAI

ANGELO SPARNAI

Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos I g. ir II g.  klasių mokiniai prisijungė prie „Angelo sparnų“ akcijos, kurią inicijuoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.  Mokiniai iš sintetinio veltinio kūrė angelo sparnus. Mokinių darbais bus papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė.

Technologijų vyresnioji mokytoja Danguolė Šulnienė

EDUKACINĖ IŠVYKA Į KRAKIŲ BENDRUOMENĖS „SVETAINĘ“

EDUKACINĖ IŠVYKA Į KRAKIŲ BENDRUOMENĖS „SVETAINĘ“

Lapkričio 22 d. TUC ir technologijų būrelio nariai lankėsi Kėdainių r. Krakių bendruomenės svetainėje, kur šimtamečiame žydo name susipažino su žydų kultūriniu ir kulinariniu paveldu. Mus sutiko edukatorė Jūratė , kuri papasakojo apie žydų tautos tradicijas, gyvai pademonstravo vyrų ir moterų aprangos detales. Sužinojome, kad ir dabar dar vartojame žydiškus žodžius kaip tokius  "chebra", "bachūras", "chana", mokėmės skaityti "žydiškai" - iš dešinės į kairę. Įsimintiniausias edukacijos etapas buvo, ritualinės žydų duonos pynutės- chalos - gaminimas. Ją žydai valgo  kiekvieną savaitgalį švenčiant šabą.

TOLERANCIJOS SAVAITĖ

TOLERANCIJOS SAVAITĖ

Lapkričio 16 d. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje ikimokyklinio ugdymo skyriuje įvyko šventė „Tolerancijos žibintas“. Šventėje dalyvavo visų darželio grupių vaikučiai, kiekvienas atsinešė po pasigamintą žibintą.

Kalbėjomės, kas yra tolerancija, ką simbolizuoja žibintas, linkėjome vieni kitiems būti draugiškais ir supratingais. Vėliau žaidėme žaidimus ir žiūrėjome filmuką apie draugystę. Šventė patiko visiems, todėl, jai pasibaigus, su šypsenomis tęsėme kitas dienos veiklas.

Mokytoja Audronė Agasarjanienė