KARJEROS DIENA 2023

KARJEROS DIENA 2023

Balandžio 21 d. gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena, skirta karjeros ugdymui. Mokiniai įprastas pamokas iškeitė į įvairias veiklas.

1-4 klasių mokiniai lankėsi Biržų krašto muziejaus „Sėla“ Vabalninko skyriuje, kur susipažino su muziejininko profesijomis: archeologo, restauratoriaus, ekskursijų vadovo, istoriko. Edukacijas vedė Biržų krašto muziejaus „Sėla“ darbuotojai. Vėliau pradinukai lankėsi kirpykloje, siuvykloje „Sulada“, miestelio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Trečiokai  svečiavosi pas tautodailininką V. Jatulevičių ir susipažino su medžio drožėjo amatu.

5 klasės mokiniai „matavosi“ žurnalisto profesiją ir atliko žurnalistinį tyrimą „VABALNINKO MIESTELIO PROFESIJOS“, kurį pristatė pradinių klasių mokiniams.

6 klasės mokiniai vyko į Panevėžio J. Miltinio dramos teatrą. Aktorė V. Šiaučiūnaitė mokiniams pravedė dvi edukacines pamokas: „Užkulisių paslaptys“ ir „Kūrybinė laboratorija“. Pamokėlių metu mokiniai susipažino ne tik su aktoriaus, režisieriaus  profesijomis, bet ir kitomis, kurių atstovų žiūrovai nemato scenoje.

1-4, 7-8 kl. mokinukai dalyvavo susitikime su treneriu, klubo „Terminatorius“ vadovu V. Stapulioniu, kuris įdomiai papasakojo apie save, pasiektus laimėjimus profesionaliame sporte bei naują patirtį treniruojant jaunus žmones. Svečias akcentavo, kad jei nori ko nors pasiekti – turi išsikelti tikslus ir eiti link jų kryptingai bei laikytis disciplinos. Visi mokiniai galėjo aktyviai pajudėti, o drąsesni – pasiboksuoti.

 I-II g. kl. mokiniai lankėsi atvirų durų dienoje BTVMC Vabalninko skyriuje. Gimnazistai susipažino su profesinio rengimo programomis, stojimo sąlygomis bei galimybėmis. Išbandė savo jėgas praktinėse veiklose: virino suvirinimo aparatu, vairavo traktorių, automobilį, išbandė jėgas rankų lenkimo varžybose.

III-IV g. kl. mokiniai dalyvavo susitikime su Atviro Jaunimo Centro specialiste R. Pešelyte, kuri įdomiai pasakojo apie savanorystę ir jos naudą. Specialistė skatino nebijoti savęs išbandyti įvairiose veiklose, nes tik taip galima atrasti save bei suprasti, kas mane domina, žavi.

Panevėžio jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Lina Krauklytė 7-8 klasių mokiniams pristatė situaciją darbo rinkoje, o  I-IV kl. gimnazistams suteikė daug naudingos informacijos: kaip rašyti CV, pasiruošti darbo pokalbiui. Vyresniųjų klasių mokiniai susitiko su Lietuvos Sporto Universiteto (LSU) atstovais, kurie pristatė savo įstaigą, pasakojo apie studijų programas, pasirinkimus bei galimybes.

Karjeros dieną papuošė susitikimas su buvusiais mokyklos gimnazistais. Svečiavosi U. Stirkaitė ir G. Štelemėkaitė. Ugnė papasakojo apie pasirinktas medicinos studijas Lietuvos Sveikatos mokslų universitete. Pasidalino studentiško gyvenimo akimirkomis. Goda pristatydama save skatino nebijoti sunkumų ir drąsiai siekti savi tikslų. Alumnė pristatė Kauno Technologijų Universitetą, papasakojo apie pasirinktą technikos kalbos vertimų studijų programą. Įdomiai pristatė Erasmus programą, jos galimybes bei neįkainuojamą patirtį.

Karjeros dienos veiklos mokiniams suteikė ne tik žinių apie įvairias profesijas – patirti įspūdžiai, gauta informacija, tikime, padės jiems planuoti savo karjeros kelią. Džiugu, kai visa bendruomenė supranta, jog ugdymas karjerai svarbus jauno žmogaus gyvenime, reikšminga bendrojo ugdymo ir profesinio ugdymo dalis.

„Ugdymas karjerai“ būrelio vadovė Ilona Pavilionienė