PROJEKTAS „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS”

PROJEKTAS „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS”

Šiemet mūsų įstaiga dalyvavo jau devintą sezoną organizuojamo didžiausio Lietuvos ikimokyklinio ugdymo vaikams skirto fizinio aktyvumo projekto – Lietuvos mažųjų žaidynės. Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Žaidynių pagrindas – inovatyvios užduotys, pratimai ir estafetės, skirtos judėjimo įgūdžių lavinimui.

Projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projektą globoja pirmoji ponia D. Nausėdienė.

Kiekviena įstaiga turėjo organizuoti Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį. Mūsų darželyje festivalis vyko balandžio 27 d. Šią dieną vaikai su ugdytojais mankštinosi pagal „Ąžuolo mankštą“, lenktyniavo įvairiose estafetėse su lankais, kamuoliais, lazdomis, balionais, žaidė įvairius judriuosius žaidimus. Džiaugėsi muilo burbulų fiesta. Po renginio vaikai buvo apdovanoti diplomais. Tai festivalis, kuriame visi dalyviai tampa nugalėtojais.

Mokytoja Neringa Baltrėnė