Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdomoji veikla

 PARODA "VISI ŽIEDAI MAMYTEI" IKIMOKYKLINIAME UGDYMO SKYRIUJE

PROJEKTAS „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS”

Šiemet mūsų įstaiga dalyvavo jau devintą sezoną organizuojamo didžiausio Lietuvos ikimokyklinio ugdymo vaikams skirto fizinio aktyvumo projekto – Lietuvos mažųjų žaidynės. Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. Žaidynių pagrindas – inovatyvios užduotys, pratimai ir estafetės, skirtos judėjimo įgūdžių lavinimui.

Projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projektą globoja pirmoji ponia D. Nausėdienė.

Kiekviena įstaiga turėjo organizuoti Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį. Mūsų darželyje festivalis vyko balandžio 27 d. Šią dieną vaikai su ugdytojais mankštinosi pagal „Ąžuolo mankštą“, lenktyniavo įvairiose estafetėse su lankais, kamuoliais, lazdomis, balionais, žaidė įvairius judriuosius žaidimus. Džiaugėsi muilo burbulų fiesta. Po renginio vaikai buvo apdovanoti diplomais. Tai festivalis, kuriame visi dalyviai tampa nugalėtojais.

Mokytoja Neringa Baltrėnė

Balandžio 21 dieną „Debesėlių“  grupės ugdytiniai, klausėsi pasaką „Meškiukas Rudnosiukas“, kurią vaikams sekė vyr. bibliotekininkė Sandra Bieliauskienė iš Meilūnų. Vaikai kartu vaidino, skaitė ir vaišinosi Meškučio vaišėmis, bei gavo dovanėlių – skirtukų knygelėms.

Pasakos - tai puikus būdas lavinti vaikų kūrybiškumą, sakytinę kalbą bei vaizduotę. Jos moko vaikus įvairių vertybių tokių kaip drąsa, jautrumas, užuojauta. Vaidinant pasakas jie mokosi bendrauti, geriau pažinti save, pasaulį, pajusti kitų norus bei emocijas, ugdyti draugiškus tarpusavio santykius. Pasakas vaikai labai mėgsta ir noriai jų klausosi ne tik dėl siužeto, bet ir dėl galimybės fantazuoti, bei kurti.

IŠVYKA Į BRS JURGIO BIELINIO VIEŠĄJĄ BIBLIOTEKĄ

Balandžio 20 dieną Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai „Pelėdžiukų“ ir „Debesėlių“ grupių vaikai, buvo išvykę į BRS Jurgio Bielinio viešąją biblioteką Vabalninke. Ten vaikai susipažino su biblioteka, bibliotekos aplinka ir turėjo galimybę pabendrauti su bibliotekininke Asta. Vaikai apžiūrinėjo į lentynas gražiai sudėliotas knygas, žaislus-pasakų sekėjus, taip pat matė kompiuterius, kuriais gali naudotis lankytojai.

Klausydami bibliotekininkės Astos pasakojimo apie raides, knygas ir biblioteką, vaikai sužinojo, kas yra „Brailio“ raštas, reikalingas žmonėms, turintiems regėjimo negalią.

Vėliau vaikučių laukė kūrybinė veikla – naudodami akvarelinius dažus, ausų krapštukus ir savo pirštukus, jie spalvino drugelius.

Mažieji bibliotekos lankytojai noriai dirbo ir džiaugėsi puikiu rezultatu – išmargintais drugeliais, atnešusiais pavasarį į darželį.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Audronė Agasarjanienė

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUJE

Vasario 21 dieną ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai ir darbuotojai susirinko į salę ir tradiciškai šventė Užgavėnes. Visi pasipuošę kaukėmis žaidė Užgavėnių žaidimus, stebėjo priešmokyklinukų paruoštą Lašininio ir Kanapinio kovą. Virvės traukime rungėsi žiemos ir pavasario šalininkai. Laimėjus Kanapiniui ir pavasariui vaikučiai triukšmingai varė žiemą ir stebėjo Morės sudeginimą pro salės langus. Vargai ir negandos kartu su žiemos simboliu buvo sudeginti įstaigos kieme. Šventės pabaigoje vaikučiai vaišinosi tėvelių atneštais blynais. Ugdytiniai susipažino su šventės tradicijomis, patys dalyvavo ir tiki, kad greit baigsis žiema, o po jos ateis laukiamas pavasaris.

Mokytoja Rasa Vasiliauskienė

PARODA: „Mano šalis – Lietuva“. Vasario 16 – oji.

Vasario 13 - 17 dienomis Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti skyrė kūrybinių darbų parodą: „Mano šalis – Lietuva“. Parodos tikslas – ugdyti pagarbą gimtajam kraštui ir atskleisti vaikų kūrybiškumą.

Mokytoja Neringa Baltrėnė

IKIMOKYKLINIO SKYRIAUS "PELĖDŽIUKŲ" GRUPĖS VAIKAI RUOŠĖSI LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI

"Pelėdžiukų" grupės vaikai vasario 6-15 dienomis ruošėsi Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Mokėsi eilėraštuką ir dainavo dainelę apie Lietuvą, pasimatavo tautinius rūbus, kartu su mokytoja piešė vietovės, kurioje gyvena žemėlapį ir įklijavo tėvelių atsiūstas nuotraukas. Puošė grupės aplinką delniukais štampuodami trispalvę ant langų. Su tautiniais simboliais susipažino atlikdami STEAM veiklas, iš druskinės tešlos darydami suvenyrus, darbelius gratažo technika,  atlikdami užduotėles kūrė tautinius raštus. Vaikučiai mokėsi suvokti save bendruomenės nariais ir mylėti savo kraštą.

  

 

 Mokytoja Rasa Vasiliauskienė

 

VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS

2023 m. vasario 10 d.  Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Debesėlių“ ir „Ežiukų“ grupės ugdytiniai šventiškai pasipuošę su trispalvėmis rankose rinkosi į grupę, paminėti svarbią Lietuvai datą – Vasario 16 d.  Renginys prasidėjo iškilmingai skambant Lietuvos himnui. Ugdytiniai deklamavo gražiausius posmus Lietuvai, dainavo dainas, smagiai sukosi rateliuose. Renginio vedančioji mokytoja Neringa Baltrėnė priminė Lietuvos kelią į nepriklausomybę, svarbiausius istorinius faktus, tautinius simbolius. Renginio pabaigoje visi pažiūrėjo nuostabų filmą „Neregėta Lietuva“. Grupės aplinką papuošė vaikų piešinių paroda „Mano šalis -  Lietuva“. Vaikučiai piešė savo Tėvynę taip, kaip ją mato ir supranta. Kiekvienas piešinys tai mažų žmonių, meno pagalba išreikšta didelė pagarba ir meilė Lietuvai. Džiaugiamės ir didžiuojamės atšventę Lietuvos gimtadienį, nes Vasario 16-oji – puikus laikas ir tinkama data skiepyti pilietines ir tautines vertybes, kad vaikai suprastų, jog jie yra gražiausia tautos dalis.   

 

 Parengė mokytoja Neringa Baltrėnė

VAIKŲ IŠVYKA Į PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

2023 m. sausio 19 dieną „Debesėlių“ grupės vaikučiai vyko į Vabalninko priešgaisrinę tarnybą, kurioje ugniagesiai papasakojo vaikams apie sunkų ir atsakingą darbą, priminė, kaip saugiai elgtis su ugnimi namuose, darželyje ir gamtoje. Taip pat ugniagesiai parodė vaikams gaisrininkų aprangą, mašiną ir jų įrangą. Mažiesiems smalsučiams buvo suteikta galimybė pasijusti gaisrininku – gelbėtoju. Jie galėjo įlipti į gaisrininkų mašinos vidų, pasimatuoti šalmą, palaikyti laistymo švirkštą.

Pažintinės išvykos ne tik praplečia vaikų akiratį, bet ir suteikia žinių, kaip elgtis susidūrus su pavojumi, ugdo pagarbą gyvybes gelbėjantiems žmonėms.

 Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Baltrėnė

AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ 

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną- paminėjo prisijungdami prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, bei iniciatyvos „Neužmirštuolė“.
8 val. ryto languose sužibo žvakelės – gyvybės, atminties, susikaupimo simbolis. Po pusryčių visų grupių vaikai pasipuošę karpytomis ,,neužmirštuolėmis" kartu su auklėtojomis ėjo į salę paminėti Sausio 13-osios įvykius. Ten skambėjo eilėraščiai, dainelės skirti Lietuvai.
Vaikai į salę atsinešė įvairius darbelius, kuriuos kūrė Sausio 13-ąjai. ,,Debesėlių" grupės vaikai trispalvę pagamino ant debesies, ,,Pelėdžiukų" grupė panaudodami vėliavos spalvas, iškarpė rankytes ir klijavo ant širdelės. O mažiausieji ,,Ežiukai" kiekvienas savo vėlevėlę iškėlė ant pastatytos smėlio pilies. 
Tikime, kad renginys  leido prisiliesti prie Lietuvos istorijos ir padėti suprasti darželio vaikams kokia ji mums svarbi...

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Grubinskienė

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI "KALĖDINĖ PASAKA" IKIMOKYKLINIAME SKYRIUJE 

Gruodžio 22 dieną ikimokykliniame skyriuje vyko edukaciniai užsiėmimai "Kalėdinė pasaka". Vaikučiai išgirdo pasaką apie prieskonių karalystę, sužinojo, ko reikia, kad būtum laimingas ir išsikepė šventinių meduolių. Po edukacijų, užuodę meduolių kvapą, vaikučius aplankė Kalėdų seneliai.

PARODA: „KALĖDINIS ŽAISLIUKAS“

Gruodžio 20 dieną ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Debesėliai“ ugdytiniai papuošė įstaigos žaliaskarę netradiciniais kalėdiniais žaisliukais iš antrinių žaliavų. Antram gyvenimui prikelti daiktai – medžio žievė, perskaityti žurnalai, panaudoti kaspinėliai, suvalgytų ledų pagaliukai, siūlai ir kt. gali ne prasčiau papuošti mūsų šventinę atributiką tiek vidaus, tiek lauko aplinkoje. Grupės ugdytiniai, kurdami ne tik lavina savo gebėjimus, bet ir ugdo supratimą apie rūšiavimą ir gamtos saugojimą.

Pelėdžiukų grupės vaikučiai gamtininkai ir tyrinėtojai labai laukė žiemos ir Kalėdų. Puošė sniego eglutes ledo žaisliukais.

Mažieji „Ežiukai“ bendromis jėgomis sukūrė vieną didelį Kalėdinį žaisliuką, kuris papuošė grupės erdvę.

 

Mokytoja Neringa Baltrėnė

TOLERANCIJOS DIENA IKIMOKYKLINIAME UGDYMO SKYRIUJE

Lapkričio 16 dieną minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų tolerancijos simbolis - " Tolerancijos namas". Mūsų vaikučiai darželyje  žaidžia, draugauja, gyvena, kol jų tėveliai dirba. Tai tarsi antri namai. Todėl šiais metais tolerancijos dienos proga vaikai išpiešė darželio langus linksmais veidukais. Kad visiems darželyje gyventi, žaisti ir draugauti būtų dar linksmiau.

HELOVINO ŠVENTĖ “DEBESĖLIŲ" GRUPĖJE

Spalio 28 dieną „Debesėlių“ grupės vaikučiai pasipuošę puikiomis Helovino kaukėmis pradžiugino viso darželio vaikučius.  Vaikai, jau prieš savaitę pasakojo kaip apsirengs ir gąsdins savo draugus. Vaikai savo rankų darbais, piešiniais, karpiniais puošė grupės aplinką. Pasidžiaugėme savo aprangomis, pokštavome, dalijomės vaišėmis, šokome, dainavome, linksminomės, buvome smagiai nusiteikę. Po triukšmingos Helovino šventės, darželio kieme sužibo labai originalūs ir kūrybiški vaikų, tėvų ir auklėtojų pagaminti žibintai.

„RUDENS PRIJUOSTĖ“

Rugsėjo 27 d. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje įvyko ilgai laukta rudens šventė, kuriai vaikučiai ruošėsi iš anksto.

Pasiruošimas vyko labai rimtai – buvo ieškoma įvairių dydžių ir įmantrių formų vaisių ir daržovių. Padedami tėvelių ir mokytojų vaikai sukūrė originalių rudeninių darbelių, jais papuošė įstaigos kiemą.

Galima pasigirti ne tik išpuošta erdve, bet ir smagiomis veiklomis. Vaikai noriai deklamavo eilėraščius, šoko, dainavo nuotaikingas daineles, atliko įvairias užduotis: iš pabirusių lapų, kaštonų, gilių ir kitų rudens gėrybių dėliojo savo grupės pavadinimo pirmąją raidę.

Jeigu manote, kad tai viskas, – klystate! Vaikai demonstravo žinias ir nurodė, kokie paukščiai išskrenda žiemoti į šiltuosius kraštus. Nežiūrėdami, o tik rankomis apčiuopdami krepšyje esančius vaisius ir daržoves, įspėjo jų pavadinimus. Ragaudami įvardijo, kokį vaisių ar daržovę suvalgė.

Už dalyvavimą ir parodytas žinias vaikai sulaukė rudeniškų dovanėlių. Džiugu, kad pasidžiaugėme auksaspalvio rudens gėrybėmis, bet svarbiausia – turiningai praleidome laiką kartu.

Mokytoja Neringa Baltrėnė