PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĖ

Gegužės 30 dieną vyko dvyliktokų paskutinio skambučio šventė. Išlydėjome LXXV laidą į naujo gyvenimo pradžią.

Šventė buvo kiek kitokia nei įprastai. Ji buvo linksma, nuotaikinga, o ne apie liūdesį. Linksmosios dalies metu teikėme nominacijas kiekvienam dvyliktokui už jų vaidmenį per 12 mokslo metų gimnazijoje. Taip pat kiekvienas abiturientas parašė savo svajonę ant lapelio, pririšo prie baliono ir paleido į dangų, kad išsipildytų.

Šventėje turėjome svečių: mero patarėją Liliją Vaitiekūnienę ir Švietimo skyriaus specialistę Gintutę Žagarienę.

 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠLEISTUVĖS

2024 m. gegužės 30 d. į darželio salę susirinko  priešmokyklinės ,,Debesėlių“ grupės tėveliai, seneliai, giminaičiai, svečiai. Išleistuvių į mokyklą šventė visuomet būna pati iškilmingiausia ir gražiausia. Šventiškai pasipuošę mažieji mūsų absolventai taip nuoširdžiai dainavo, šoko, deklamavo eilėraštukus. Gražius atsisveikinimo žodžius ištarė įstaigos direktorė, palinkėjo vaikams geros kloties, o mokykloje įgyti daug žinių.  Atsisveikinimui kiekvienas priešmokyklinukas  gavo baigimo „diplomus” ir  atminimo dovanėles.  Po iškilmingos ceremonijos vaikų laukė animatorius ir šventinis stalas. Norisi palinkėti vaikučiams įspūdingos, džiaugsmo ir nuotykių kupinos vasaros. Tegul nerūpestinga vaikystė jiems leidžia dar pabūti vaikais, pramogauti. O rugsėjį jie pirmą kartą peržengs mokyklos slenkstį, kur jų lauks nauji patyrimai ir įspūdžiai. Tėveliams dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą visus šiuos metus.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Baltrėnė

KULTŪROS PASO EDUKACIJA „VILNIAUS KATEDROS POŽEMIAI"

Birželio 4 dieną 17 mokinių iš 5 – 8 ir Ig klasių vyko į pažintinę edukacinę kelionę į Vilnių. Pagal Kultūros paso programą jie lankėsi Vilniaus katedros požemiuose. Susidomėję klausėsi gidės pasakojimo apie pagrindinės Lietuvos šventovės, o tuo pačiu ir mūsų valstybės istorijos tarpsnius, valdovų šeimas bei dinastijas, Lietuvos globėją šventąjį Kazimierą.

Ekskursijos vadovė išsamiai atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Jautėmės tarsi dalyvavę įdomioje Lietuvos istorijos pamokoje.

PAŽINTINĖ IŠVYKA Į ŠIAURINĘ RANČĄ

Gegužės 31 d. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos priešmokyklinukai, apsilankė Šiaurinėje rančoje -  tai ne tik naminių gyvūnėlių namai bet ir parkas, kuriame smagiai laiką praleidome visi. Vaikai atvykę į šiaurinę rančą ne tik iš arti pamatė daug rūšių naminių gyvūnėlių, bet galėjo juos pamaitinti bei paglostyti. Aplankius gyvūnėlius vaikai šokinėjo ant batutų ir sukosi karuselėse. Į darželį grįžome su labai geromis emocijomis.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Baltrėnė

IŠVYKA Į PAŠILIŲ STUMBRYNĄ

Gegužės 24 d. 7 ir 8 klasių mokiniai lankėsi VMU Pašilių stumbryne. Stumbryno darbuotojas mokinius supažindino su europinių stumbrų gyvenimu, papasakojo daug įdomaus apie stambiausius laukinius gyvūnus. Pašilių stumbryne laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Mokiniai ne tik iš arti pamatė stumbrus, bet ir galėjo juos pamaitinti. Tai suteikė vaikams daug džiaugsmo.

Pašilių stumbryne galima ne tik stumbrus pamatyti, bet ir pažintiniu taku pasivaikščioti. Take įrengtos stotelės, kuriose pasakojama apie Pašilių miško gyvūniją.

Aplankėme Girinio taką. Juo keliaudami mokiniai susipažino su labiausiai Lietuvos miškuose paplitusiomis medžių rūšimis, miško ardais, pagrindiniais miško priežiūros ir apsaugos darbais, pagrindinėmis miškininkystės sąvokomis.

Išvyka buvo organizuota bendradarbiaujant su Panevėžio regiono karjeros planavimo centru.