Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdomoji veikla

EKSKURSIJA Į GAISRINĘ

"FUTBOLIUKO DRAUGAI" VARŽYBOS

PARODA "VISI ŽIEDAI MAMYTEI" IKIMOKYKLINIAME UGDYMO SKYRIUJE

RYTMETYS SU TAUTODAILININKE RITA BIELIAKIENE IKIMOKYKLINIAME UGDYMO SKYRIUJE

Svarbiausias Velykų šventės akcentas - margutis. Tiek mažiems, tiek dideliems margučių marginimas suteikia daug džiaugsmo ir erdvės meninei saviraiškai. Pasikvietėme  mūsų įstaigoje ugdomų vaikučių močiutę, tautodailininkę Ritą Bieliakienę parodyti vaikučiams, kaip marginami margučiai unikaliu marginimo būdu - vašku. Balandžio 4 dienos rytą vaikučiai susirinko į salę, kur jų laukė staigmena. Tautodailininkė Rita atvežė  vaikučiams parodyti labai gražių vašku margintų margučių ir priemones jiems marginti. Apžiūrėję margučius vaikai išklausė pasakojimo, kaip gaminami natūralūs dažai iš alksnio žievės ir metalo, turėjo galimybę apžiūrėti, kaip atrodo alksnio žievė. Stebėjo, kaip tautodailininkė  piešia vašku tradicinius raštus. Priešmokyklinukai patys piešė raštus vašku ant kiaušinių ir su suaugusių pagalba juos merkė į dažus. Jaunesni vaikučiai stebėjo draugus ir margino kiaušinius vaškinėmis kreidelėmis, flomasteriais. O po to juos rideno. 

Kiekvienas dalyvis susipažino su tradiciniu unikaliu margučių marginimo būdu ir tradiciniais raštais. Turėjo galimybę patys marginti kiaušinius vašku. Labai dėkojame tautodailininkei Ritai Bieliakienei už nuostabų laiką mums visiems pabūti kartu ir džiaugtis šventės laukimu

ŽEMĖS DIENA

Žemės dieną minėjo Vabalninko ikimokyklinio ugdymo skyrius. Šios dienos renginys kūrybiškai įsipina į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

Renginį visų grupių vaikai  pradėjo mūvėdami skirtingomis kojinėmis ir šokdami kojelių šokį, taip išreikšdami palaikymą žmonėms su Dauno sindromu.

Po šokio vaikai susirinko paklausyti apie Žemės dieną, kuo ji ypatinga ir kodėl reikia ją saugoti ir globoti. Buvo visi pakviesti simboliškai  apkabinti žemės rutulį, kuris pavaizduotas ant grindų. Išsiaiškinta kur pavaizduotas vanduo, kur yra sausumos. Kad geriau įsiminti viską buvo sausumoje pasodinti popieriniai medžiai ir žydinčios gėlės, o vandenyje popierinės žuvys.

 Toliau pokalbis vyko apie žemės saugojimą, kad reikia ją tausoti. Staiga pokalbio metu įsiveržė ,,Paršiukas“, kuris prišiukšlino salę, kurioje vyko renginys ir visai nesijautė kaltas. Tada vaikai paaiškino nenaudėliui kur reikia dėti ir rūšiuoti šiukšles.

 Po rimtos ir prasmingos veiklos vaikai, išbėgę į pavasarėjantį kiemą žiūrėjo, kaip buvo keliami į medžius paukštelių namai. Daug emocijų, juoko sukėlė inkilų kėlimas. Dėkojame tėveliams, kurie padovanojo sugrįžusiems paukščiams naujus namus.

Visą likusią savaitę vyresniosios Debesiukų grupės  vaikai žiūrėjo mokomuosius filmukus apie gamtos taršą, šiukšlių rūšiavimą, grožėjosi žemės vaizdais. Pelėdžiukų grupė darė eksperimentus, atliko mišrių technikų darbelius, kūrė mąstymo  žemėlapį. O mažiausia Ežiukų grupė stebėjo kas vandenyje skęsta, o kas ne, mokinosi atpažinti švarų vandenį nuo nešvaraus, o paskutinę savaitės dieną visos grupės darbeliais paminėjo Gandro dieną.

KAZIUKO MUGĖS PARODA: „GURGU GURGU Į KAZIUKO TURGŲ”

Gurgu gurgu į Kaziuko turgų – taip Vabalninko B. Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai pradėjo pirmąją pavasario savaitę. Savaitė buvo skirta susipažinti su amatų bei dirbinių įvairove, lietuvių liaudies dainomis, rankdarbių gamyba ir žaidimais. Kaziuko savaitės metu vaikai išbandė karpymo, lipdymo, piešimo, maisto ruošimo technikas – gamino įvairius dirbinius iš tešlos, popieriaus, medienos. Su tėveliais namuose kepė vaflius ir sausainius, sukalė inkilus ir atsinešė šiuos darbelius į darželį. Taip pat buvo atnešta virbalais megztų ir vašeliu nertų įvairių dirbinių. „Ežiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai keliavo pas priešmokyklinukus  į „Kaziuko mugę“, pirko jiems patikusius gardumynus ar daiktus.

Šventės dieną visus amatininkus aplankė Kaziukas, kuris džiaugėsi vaikų darbštumu, vaišino šventės dalyvius riestainiais ir kitais gardumynais. Kiekvienoje grupėje jautėsi šventinė nuotaika, visi vaikai buvo linksmi ir laimingi.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Audronė Agasarjanienė

,,DRAUGYSTĖS TAKELIU“

Vasario 28 d. Vabalninko B. Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Debesėlių“ grupės ugdytiniai važiavo į Kratiškių mokyklą-daugiafunkcį centrą, kuriame turėjo galimybę susipažinti ir užmegzti draugystę su Kratiškių mokyklos-daugiafunkcio centro vaikais. Išvykos tikslas – skatinti bendradarbiavimą, suteikiantį vaikams pilnavertiškumo jausmą, pasitikėjimą ir įsiklausymą. Bendradarbiauti ir turėti draugų – didelis džiaugsmas, nes tai padeda vaikams augti, bręsti, atrasti pasaulį, atskleisti save, po truputį pažinti savo jausmus.

Draugiški ir judrūs mūsų darželio vaikai sužinojo stebuklingą receptą, kaip nesipykti, linksmai gyventi ir visada draugauti. Visi kartu išbandė iš anksto paruoštą kliūčių ruožą, STEAM veiklas, grojo, dainavo, žaidė, iš vaisių gamino draugystės vėrinius. Vieni kitiems negailėjo gražių žodžių ir šypsenų. Džiaugiamės tokia gražia bendruomenių draugyste!

Organizatorė: mokytoja Inga Tamonienė

Parengė: mokytoja Neringa Baltrėnė

VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS

2023 m. vasario 10 d.  Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Debesėlių“ ir „Ežiukų“ grupės ugdytiniai šventiškai pasipuošę su trispalvėmis rankose rinkosi į grupę, paminėti svarbią Lietuvai datą – Vasario 16 d.  Renginys prasidėjo iškilmingai skambant Lietuvos himnui. Ugdytiniai deklamavo gražiausius posmus Lietuvai, dainavo dainas, smagiai sukosi rateliuose. Renginio vedančioji mokytoja Neringa Baltrėnė priminė Lietuvos kelią į nepriklausomybę, svarbiausius istorinius faktus, tautinius simbolius. Renginio pabaigoje visi pažiūrėjo nuostabų filmą „Neregėta Lietuva“. Grupės aplinką papuošė vaikų piešinių paroda „Mano šalis -  Lietuva“. Vaikučiai piešė savo Tėvynę taip, kaip ją mato ir supranta. Kiekvienas piešinys tai mažų žmonių, meno pagalba išreikšta didelė pagarba ir meilė Lietuvai. Džiaugiamės ir didžiuojamės atšventę Lietuvos gimtadienį, nes Vasario 16-oji – puikus laikas ir tinkama data skiepyti pilietines ir tautines vertybes, kad vaikai suprastų, jog jie yra gražiausia tautos dalis.   

 

 Parengė mokytoja Neringa Baltrėnė

PROJEKTAS „PADĖKIME PAUKŠTELIAMS“

Nors šiemet tikrosios žiemos dar neregėjome, tačiau padėti žiemojantiems paukščiams niekada nevėlu. Šią savaitę, sausio 23–27 dienomis, Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko projektas „Padėkime paukšteliams“.

Darželio „Ežiukų“ grupė voleliais guašu spalvino paukštelius, eidami į lauką išnešė ir pakabino lesyklėlę pripildytą paukščių lesalo. „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai visą savaitę mokėsi atpažinti ir pavadinti žiemojančius paukščius, kalbėjo, kodėl paukšteliams sunku žiemos metu, aiškinosi, kodėl jiems reikia pagalbos ir kaip žmonės jiems gali padėti. Todėl vaikai, sėklomis ir trupiniais aplipdę tualetinio popieriaus ritinėlius, išnešė ir pakabino juos lauke. Taip pat į lesyklėlę nešė saulėgrąžų sėklų, kruopų, ant šakų kabino lesalo. Vyresniųjų grupė „Debesėliai“ ne tik kalbėjosi ir prisiminė žiemojančius paukščius, bet ir mokėsi atsakingumo, vaizdžiai paaiškino gamtoje vykstančius procesus, grupėje pasipuošė langus pačių pasigamintais paukšteliais iš spalvoto popieriaus. Suvalgę apelsinų, iš jų žievių puselių pagamino paukščiams mini lesyklėles, pripylė trupinių, sėklų, išnešė pakabinti ant medžių šakų. Ši graži projektinė savaitė vaikams suteikė teigiamų emocijų – jie džiaugėsi gražiais darbais, padėsiančiais paukšteliams ištverti šalčius ir sulaukti pavasario.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Audronė Agasarjanienė

VAIKŲ IŠVYKA Į PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

2023 m. sausio 19 dieną „Debesėlių“ grupės vaikučiai vyko į Vabalninko priešgaisrinę tarnybą, kurioje ugniagesiai papasakojo vaikams apie sunkų ir atsakingą darbą, priminė, kaip saugiai elgtis su ugnimi namuose, darželyje ir gamtoje. Taip pat ugniagesiai parodė vaikams gaisrininkų aprangą, mašiną ir jų įrangą. Mažiesiems smalsučiams buvo suteikta galimybė pasijusti gaisrininku – gelbėtoju. Jie galėjo įlipti į gaisrininkų mašinos vidų, pasimatuoti šalmą, palaikyti laistymo švirkštą.

Pažintinės išvykos ne tik praplečia vaikų akiratį, bet ir suteikia žinių, kaip elgtis susidūrus su pavojumi, ugdo pagarbą gyvybes gelbėjantiems žmonėms.

 Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Baltrėnė

AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“ 

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną- paminėjo prisijungdami prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, bei iniciatyvos „Neužmirštuolė“.
8 val. ryto languose sužibo žvakelės – gyvybės, atminties, susikaupimo simbolis. Po pusryčių visų grupių vaikai pasipuošę karpytomis ,,neužmirštuolėmis" kartu su auklėtojomis ėjo į salę paminėti Sausio 13-osios įvykius. Ten skambėjo eilėraščiai, dainelės skirti Lietuvai.
Vaikai į salę atsinešė įvairius darbelius, kuriuos kūrė Sausio 13-ąjai. ,,Debesėlių" grupės vaikai trispalvę pagamino ant debesies, ,,Pelėdžiukų" grupė panaudodami vėliavos spalvas, iškarpė rankytes ir klijavo ant širdelės. O mažiausieji ,,Ežiukai" kiekvienas savo vėlevėlę iškėlė ant pastatytos smėlio pilies. 
Tikime, kad renginys  leido prisiliesti prie Lietuvos istorijos ir padėti suprasti darželio vaikams kokia ji mums svarbi...

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Grubinskienė

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI "KALĖDINĖ PASAKA" IKIMOKYKLINIAME SKYRIUJE 

Gruodžio 22 dieną ikimokykliniame skyriuje vyko edukaciniai užsiėmimai "Kalėdinė pasaka". Vaikučiai išgirdo pasaką apie prieskonių karalystę, sužinojo, ko reikia, kad būtum laimingas ir išsikepė šventinių meduolių. Po edukacijų, užuodę meduolių kvapą, vaikučius aplankė Kalėdų seneliai.

PARODA: „KALĖDINIS ŽAISLIUKAS“

Gruodžio 20 dieną ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Debesėliai“ ugdytiniai papuošė įstaigos žaliaskarę netradiciniais kalėdiniais žaisliukais iš antrinių žaliavų. Antram gyvenimui prikelti daiktai – medžio žievė, perskaityti žurnalai, panaudoti kaspinėliai, suvalgytų ledų pagaliukai, siūlai ir kt. gali ne prasčiau papuošti mūsų šventinę atributiką tiek vidaus, tiek lauko aplinkoje. Grupės ugdytiniai, kurdami ne tik lavina savo gebėjimus, bet ir ugdo supratimą apie rūšiavimą ir gamtos saugojimą.

Pelėdžiukų grupės vaikučiai gamtininkai ir tyrinėtojai labai laukė žiemos ir Kalėdų. Puošė sniego eglutes ledo žaisliukais.

Mažieji „Ežiukai“ bendromis jėgomis sukūrė vieną didelį Kalėdinį žaisliuką, kuris papuošė grupės erdvę.

 

Mokytoja Neringa Baltrėnė

TOLERANCIJOS DIENA IKIMOKYKLINIAME UGDYMO SKYRIUJE

Lapkričio 16 dieną minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų tolerancijos simbolis - " Tolerancijos namas". Mūsų vaikučiai darželyje  žaidžia, draugauja, gyvena, kol jų tėveliai dirba. Tai tarsi antri namai. Todėl šiais metais tolerancijos dienos proga vaikai išpiešė darželio langus linksmais veidukais. Kad visiems darželyje gyventi, žaisti ir draugauti būtų dar linksmiau.

HELOVINO ŠVENTĖ “DEBESĖLIŲ" GRUPĖJE

Spalio 28 dieną „Debesėlių“ grupės vaikučiai pasipuošę puikiomis Helovino kaukėmis pradžiugino viso darželio vaikučius.  Vaikai, jau prieš savaitę pasakojo kaip apsirengs ir gąsdins savo draugus. Vaikai savo rankų darbais, piešiniais, karpiniais puošė grupės aplinką. Pasidžiaugėme savo aprangomis, pokštavome, dalijomės vaišėmis, šokome, dainavome, linksminomės, buvome smagiai nusiteikę. Po triukšmingos Helovino šventės, darželio kieme sužibo labai originalūs ir kūrybiški vaikų, tėvų ir auklėtojų pagaminti žibintai.

„RUDENS PRIJUOSTĖ“

Rugsėjo 27 d. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje įvyko ilgai laukta rudens šventė, kuriai vaikučiai ruošėsi iš anksto.

Pasiruošimas vyko labai rimtai – buvo ieškoma įvairių dydžių ir įmantrių formų vaisių ir daržovių. Padedami tėvelių ir mokytojų vaikai sukūrė originalių rudeninių darbelių, jais papuošė įstaigos kiemą.

Galima pasigirti ne tik išpuošta erdve, bet ir smagiomis veiklomis. Vaikai noriai deklamavo eilėraščius, šoko, dainavo nuotaikingas daineles, atliko įvairias užduotis: iš pabirusių lapų, kaštonų, gilių ir kitų rudens gėrybių dėliojo savo grupės pavadinimo pirmąją raidę.

Jeigu manote, kad tai viskas, – klystate! Vaikai demonstravo žinias ir nurodė, kokie paukščiai išskrenda žiemoti į šiltuosius kraštus. Nežiūrėdami, o tik rankomis apčiuopdami krepšyje esančius vaisius ir daržoves, įspėjo jų pavadinimus. Ragaudami įvardijo, kokį vaisių ar daržovę suvalgė.

Už dalyvavimą ir parodytas žinias vaikai sulaukė rudeniškų dovanėlių. Džiugu, kad pasidžiaugėme auksaspalvio rudens gėrybėmis, bet svarbiausia – turiningai praleidome laiką kartu.

Mokytoja Neringa Baltrėnė