DIDYSIS ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS PANEVĖŽYJE

DIDYSIS ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS PANEVĖŽYJE

Gegužės 27 d. (šeštadienį), Panevėžio regiono darželinukus subūrė „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis. Lengvosios atletikos manieže vykusiame renginyje sportuoti ir judėjimo džiaugsmą patirti susitiko 36 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.

Kiekviena komanda, sudaryta iš 3 mergaičių ir 3 berniukų, fizinio aktyvumo žaidimų metu išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio, plaukimo bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Didžiojo festivalio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos ankstesnių etapų metu lavintų fizinių gebėjimų pritaikymui.

Renginio metu mažuosius sportininkus aplankė panevėžietis triatlonininkas, Europos jaunimo čempionas Titas Pumputis, kuris stebėjo visas veiklas bei noriai fotografavosi su visomis komandomis.

Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės.

„Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos arba daugiau nei 55 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Mokytoja Nėringa Baltrėnė

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠLEISTUVĖS

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠLEISTUVĖS

2023m. gegužės 25-oji – priešmokyklinukų ,,Debesėlių“ grupės vaikams ypatinga diena. Šią dieną 12 būsimų pirmokų atsisveikino su darželiu. Nuo pat ryto linksmai šurmuliavę vaikučiai sulaukė šventinio momento. Renginys prasidėjo lauke nuo meškutės staigmenos su dainomis, šokiais, vėliau šventė tęsėsi salėje. Kiekvienam ugdytiniui buvo įteiktas diplomas, patvirtinantis, kad vaikas baigė priešmokyklinio ugdymo programą, vardinis atminimo medalis, išleistuvių kepurė ir bilietas: į mokyklą skrydžiui su oro balionu.

Būsimiems pirmokams linkime ištvermės, geros nuotaikos, ryžto, o tėveliams dėkojame už geranorišką bendravimą ir bendradarbiavimą per visus šiuos metus.

Folklorinių šokių varžytuvės ,,PATREPSYNĖ 2023"

Folklorinių šokių varžytuvės ,,PATREPSYNĖ 2023"

2023 m. gegužės 13 d.  trys šaunios šokėjų poros  3 kl. Gabija Grybytė ir Kevinas Sriubikė, 4 kl. Urtė Skvireckaitė ir Aironas Baltrėnas,  5 kl. Karina Namikaitė  ir Matas Labakojis  dalyvavo Šiauliuose rengiamose respublikinėse folklorinių šokių varžytuvėse ,,PATREPSYNĖ 2023". Visos poros šoko finaliniuose penketukuose. Varžytis teko su folkloro šokių šokėjais, kurių patirtis yra žymiai didesnė už mūsų šokėjų patirtį, kurie tradicinius šokius mokėsi tik per šokio pamoką.

Šešioliktą kartą organizuojamame renginyje moksleiviai energingai ir su jaunatvišku užsidegimu šėlo šokdami folklorinius šokius. Šiemet šokėjai varžėsi dviejose kategorijose: pradedančiųjų ir pažengusiųjų. Pradedančiųjų kategorijoje šoko daugiausiai – net 70 porų, kurios savo gebėjimus demonstravo pagal Lietuvos nacionalinio kultūros centro atrinktus šokius „Antanas“, „Latrišas“, „Sakė mane šiokią“ ir „Žemaitikė“. Šokėjai buvo vertinami už šokio techniką, muzikalumą, išraiškingumą, natūralumą ir savitumą. Renginys neprailgo, šokėjai pademonstravo savo  pasirengimą, ištvermę bei užkrečiantį linksmumą.

Mokytoja S. Vinciūnienė

EKSKURSIJA Į GAISRINĘ

EKSKURSIJA Į GAISRINĘ

Gegužės 24 dieną ikimokyklinio skyriaus "Ežiukų" ir "Pelėdžiukų" grupių vaikučiai lankėsi  Biržų rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos Vabalninko padalinyje.

Budintys ugniagesiai vaikučius šiltai priimė ir supažindino su ugniagesio profesija. Pademonstravo specialią aprangą, ir kaip greitai ugniagesys turi ją apsirengti sulaukus pagalbos skambučio. Papasakojo, kad ugniagesys turi būti greitas ir stiprus, turi išlaikyti fizinio pasirengimo normatyvus. Vaikai sužinojo, kokius gelbėjimo darbus atlieka ugniagesiai, apžiūrėjo gaisrinės inventorių, gaisrinę mašiną, stebėjo įjungtus švyturėlius, o grįžtant atgal į darželį, paėjus toliau, užgirdo ir gaisrinės mašinos garsinį signalą.

Vaikučiai susipažino su ugniagesio profesija ir ne vienas svarstė, kad užaugęs taps gaisrininku. 

EUROPOS DIENA

EUROPOS DIENA

Gegužės 12 d. gimnazijos I g klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje " Mes-europiečiai", kuri vyko Biržų "Saulės" gimnazijoje. Dirbdami mišriose mokyklų komandose, parodė savo žinias, susirado draugų.

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Audronė Štirvydienė