DIDYSIS ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS PANEVĖŽYJE

Gegužės 27 d. (šeštadienį), Panevėžio regiono darželinukus subūrė „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis. Lengvosios atletikos manieže vykusiame renginyje sportuoti ir judėjimo džiaugsmą patirti susitiko 36 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.

Kiekviena komanda, sudaryta iš 3 mergaičių ir 3 berniukų, fizinio aktyvumo žaidimų metu išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio, plaukimo bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Didžiojo festivalio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos ankstesnių etapų metu lavintų fizinių gebėjimų pritaikymui.

Renginio metu mažuosius sportininkus aplankė panevėžietis triatlonininkas, Europos jaunimo čempionas Titas Pumputis, kuris stebėjo visas veiklas bei noriai fotografavosi su visomis komandomis.

Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės.

„Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos arba daugiau nei 55 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Mokytoja Nėringa Baltrėnė