„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2024“ FESTIVALIS, DARŽELYJE

2024 m. balandžio 30 d. įstaigoje organizuotas projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024“ festivalis. Festivalyje dalyvavo visų grupių ugdytiniai, Kratiškių daugiafunkcio centro vaikai. Žaidynės prasidėjo bendra dalyvių mankšta. Visi mažieji sportininkai noriai varžėsi įvairiose rungtyse, stengėsi kuo greičiau ir geriau jas įveikti. Vieni aktyviai sportavo, kiti buvo palaikymo komandos nariai. Įstaigos erdvės virto tikra triukšminga sporto arena, kurioje aidėjo ne tik vaikų, bet ir pedagogių, įsiliejusių į šį šurmulį, kupini emocijų, balsai. Užduočių įvairumas ir priemonių gausa neleido vaikams nuobodžiauti. Festivalį vainikavo, kiekvienam sportininkui, įteikti diplomai ir smagūs žaidimai, dėl kurių vaikai neskubėjo grįžti į grupes.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Baltrėnė

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2024“ FESTIVALIS, DARŽELYJE

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Baltrėnė

DALYVAVO MOKINIŲ SAVIVALDŲ KONFERENCIJOJE

Balandžio 26-27 d.  gimnazijos mokinių savivaldos atstovai dalyvavo mokinių savivaldų konferencijoje „Bilietas į rojų“, kuri vyko Biržų „Kaštonų“ pagrindinėje.

Konferenciją organizavo LMS Biržų rajono padalinys.

Konferencijos metu vyko darbo grupės, paskaita, socializacija, naktinės veiklos, diskusijos ir kitos moksleivius tobulėti ir veikti kartu skatinančios veiklos.

Mokinių savivaldos kuratorė Dalia Baltrušaitienė

INTEGRUOTOS PAŽINTINĖS VEIKLOS DIENA VABALNINKO BALIO SRUOGOS GIMNAZIJOJE

Balandžio 28 d., saulėtą ir vasariškai šiltą sekmadienį, Vabalninko miestas minėjo 470-ąjį gimtadienį. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos bendruomenė, organizuodama integruotos pažintinės veiklos dieną, taip pat aktyviai prisidėjo prie Biržų kultūros centro Vabalninko skyriaus organizuojamos miesto šventės. Į miesto parko estradoje vykusią šventę atvykusius svečius pasitiko nuotaikingas, ryškiausiomis spalvomis pasidabinęs gimnazijos kiemelis. Kiemelio šeimininkai, besišypsantys gimnazijos mokytojai ir direktorė Deimantė Žalinkevičienė, kvietė visus ne tik susipažinti su gimnazijoje vykdomomis veiklomis, pasigėrėti mokinių darbais (kuriuos kiemeliui pristatė NVŠ būrelių „Margaspalvė dirbtuvėlė“, „Kūrybiniai sumanymai“, „Robotika“ nariai), bet ir sužaisti žaidimą gamtosaugos tema, įsiamžinti prie nuotaikingos gimnazijos foto sienelės.

Šventės programą praturtino gimnazijos mokinių pasirodymai. Šventės atidarymo koncerte du kūrinius atliko neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) būrelio „Muzikavimo studija“ nariai (vad. mokytoja Jolanta Stasiūnienė). Du kūrinius atliko NVŠ Instrumentinio muzikavimo būrelį lankantys mokiniai (vad. Reda Grinkienė). Penkis folklorinius šokius atliko 3, 4, 5, 7 klasių mokiniai (vad. mokytojos Sigita Vinciūnienė ir Dalia Baltrušaitienė). Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Baltrušaitienė šventės metu džiaugėsi, kad miesto parko estradoje prieš daugelį metų gimusios tradicijos tęsiamos ir šiandien. Estradoje kadaise šoko kai kurių gimnazijos mokinių tėvai, o šiandien tai daro jų vaikai. Pasidžiaugė aktyviai puoselėjamais bendrystės ryšiais, ugdomu pilietiškumu bei bendruomeniškumu. Gimnazijos direktorė Deimantė Žalinkevičienė, tardama sveikinimo žodį susirinkusiems, akcentavo, kad gera ne tik būti, bet ir jaustis bendruomenės dalimi. Pabrėžė, kad tik bendrystėje gimsta geriausios idėjos ir nuveikiami didžiausi darbai.

Integruotos pažintinės veiklos dienos pagrindinis tikslas buvo sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis pilietiškumo kompetencijas bei skatinti aktyvų dalyvavimą vietos bendruomenės gyvenime.

G. Andriliūnaitė

DANCE MILLENNIUM/TŪKSTANTMEČIO ŠOKIS 2024

Balandžio 26 d. Biržų kultūros cente vyko respublikinis šokių festivalis-konkursas ,, DANCE MILLENNIUM/TŪKSTANTMEČIO ŠOKIS 2024“, kuriame dalyvavo ir ketvirtokės . Renginys skirtas paminėti Tarptautinę Šokio dieną, kuri yra minima balandžio 29 d. Konkurse dalyvavo 1-4 kl. mokiniai. Pasirodė 22 kolektyvai.

Mokytoja Sigita Vinciūnienė