EDUKACINĖ PROGRAMA „GRŪDO KELIAS“

Gruodžio 11 dieną 5 ir 7 klasių  mokiniai vyko į edukacinę programą „Grūdo kelias“, kuri vyko  autentiškoje XX a. pradžios Sodeliškių dvaro sodyboje, kurią sudaro: dviejų galų gyvenamasis namas, klojimas su arkliniais padargais, veikiančia kalve, klėtis apstatyta senovinių daiktų ir rakandų kolekcijomis. Taip pat joje  stovi vienintelis Lietuvoje veikiantis 1924 metų vėjo malūnas, miltus malantis akmeninėmis girnomis. Iš jau sumaltų miltų  raugiama duonos tešla, iš kurios  moksleiviai gavę po saują tešlos kiekvienas su gidės pagalba suformavo po kepaliuką duonos ir pašovė jį į senovinę krosnį. Kol duona kepė, gidė supažindino su protėvių kasdieniniais darbais, sodybos pastatais bei rakandų kolekcijomis.  Mokiniai ne tik skanavo savo iškeptą duonelę, bet ir parvežė jos su pačiais geriausiais linkėjimais  patiems brangiausiems žmonėms.