„MUZIKOS GARSŲ KARALYSTĖJE“

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos penktokai ir šeštokai su muzikos mokytoja Jolanta Stasiūniene dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos edukacinėje programoje „Muzikos garsų karalystėje“. Visus pasveikino mokyklos direktorės pavaduotoja Ramutė Petronytė. Pirmojoje programos dalyje moksleiviai su susidomėjimu klausėsi fortepijono mokytojos Romualdos Butkevičienės pasakojimo apie senuosius muzikos instrumentus. Švelniai skambėjo arfa atliekama lopšinė. Mokytoja Liudmila Ross klavišiniu instrumentu, kuris vadinasi harmonija, grojo ukrainiečių liaudies dainą. Taip pat abi mokytojos skambino fortepijonu. Apie populiarų muzikos instrumentą – akordeoną – pasakojo mokytoja Ala Fetingienė. Keletą varinių pučiamųjų instrumentų pristatė mokytojas Pranas Dapšauskas, kuris dar ir pamokė, kaip reikia kvėpuoti,  nes kvėpavimas labai svarbus grojant pučiamaisiais instrumentais. Moksleiviai klausėsi tūbos, trombonų, barokinio trimito, korneto ir kt. instrumentų garsų. Antrojoje užsiėmimo dalyje, kai kiekvienas naudojosi galimybe  pagroti bet kuriuo instrumentu, salėje skambėjo įvairūs garsai bei švytėjo moksleivių veidai – tai buvo  puiki  edukacinė pamoka ir nepamirštami potyriai.