IŠVYKA Į TRADICINĘ INKILŲ KĖLIMO ŠVENTĘ „PAUKŠČIAI GRĮŽTA NAMO“

Kovo 15 dieną penktokai bei gamtos būrelio „Starkus“ nariai vyko į Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio Pyvesos girininkijos organizuotą tradicinę inkilų kėlimo šventę. Renginys „Paukščiai grįžta namo“ vyko Žaliojoje girioje prie Stumbriškio. Mokiniai aktyviai dalyvavo tiek keliant inkilus, tiek surandant tinkamus medžius jiems iškelti. Biologijos mokytojos metodininkės Aldonos Jatulevičienės padedami vaikai bandė atspėti medžių pavadinimus, sužinojo apie sakų rinkimo ypatumus. Renginio pabaigoje mokiniai ne tik vaišinosi skania girininkijos darbuotojų kepama kiaušiniene bei kitomis vaišėmis, bet ir sužinojo įdomių dalykų apie Žaliojoje gyvenančias lūšis ir kitus žvėris. Lydimi Pyvesos girininkijos girininko Valentino Sarapo šventės dalyviai apžiūrėjo priešgaisrinį bokštą bei išgirdo pasakojimą, kaip Žaliojoje girioje vykdoma gaisrų prevencija. Tikimės, kad ateityje sulauksime kvietimo dalyvauti ir kitose Pyvesos girininkijos organizuojamose šventėse bei talkose.